Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

Ozonla Dezenfeksiyon

Uygulama Açıklaması

Günümüz dünyasında hayatımızın çok önemli bir bölümünü geçirdiğimiz otomobillerimizin iç temizliği ile birlikte dezenfeksiyon ve sterilizasyonu da büyük önem taşıyor.
Yapılan birçok araştırmaya göre dünyanın en çok mikrop barındıran ve üremesine imkan sağlayan noktalarından birisi olduğu belirtilen otomobillerin belirli periyotlarda iç temizliğinin yapılması ve dünyanın bilinen en güçlü dezenfektanı ozonla dezenfekte edilmesi sağlıklı bir sürüş keyfi için önem taşıyor.

Gün içinde birçok noktaya temas eden ayakkabılarımız ile otomobilin içinde bulunuyoruz. Başta tuvaletler olmak üzere temas ettiğimiz birçok noktadaki mikrobu otomobilimizin içine taşıyoruz. Yine aynı şekilde ellerimizle temas ettiğimiz noktalardaki mikropları da otomobilimizin başta direksiyon ve vites kolu olmak üzere önemli noktalarına iletiyoruz.
Özellikle büyük şehirlerde birçoğumuz otomobilin içinde bir şeyler yemek, içmek durumunda kalıyor. Bu sürede otomobilin içinde dökülenler virüslerin, mikropların çok daha hızlı üremesine neden oluyor.
Klima kanallarında oluşan nem ve küf de sağlığımızı tehdit eden bir diğer etken olarak öne çıkıyor.
Evcil hayvanlarını otomobili ile taşıyanlar için de başta koku olmak üzere birçok olumsuz durumun ortaya çıktığını söyleyebiliriz.Otomobilinde sigara içenler, koku oluşturan ürünler (et, balık, peynir) taşıyanların da ağır koku problemleri yaşadığını görüyoruz.
Önemli bir bölümü tekstil (koltuk, taban halısı, tavan, kapı içleri vb) ürünlerden oluşan otomobilin iç bölümünde karşı karşıya olduğumuz bu durumlardan dolayı ciddi sağlık problemler ile karşı karşıya kalmamız mümkün. Özellikle otomobilinde küçük çocuk, hasta ve yaşlı olanlarda bu tehlikenin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.
AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan ozonla dezenfeksiyon ve sterilizasyon uygulaması ile tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak mümkün.
Klordan 7 kat daha güçlü ozonla yapılan dezenfeksiyon işlemi ile otomobil içindeki tüm kötü kokulardan, virüslerden, mikroplardan %99,9 oranında kurtulmak mümkün olacaktır.
AutoClub Uygulama Merkezlerinde buluna Ozon Makinesi ile yapılan bu uygulamada ile oksijen molekülleri ozona dönüştürülür. Ozon molekülleri yaşadığımız ortamdaki virüs, bakteri, mikrop, küf vb. organizmalar ile etkileşime geçerek yeniden oksijene dönüşür.
Çok hızlı sonuç veren (kloara göre 3.000 kat daha hılzı) ozonla dezenfeksiyon uygulaması çevre dostu yapısı, geriye herhangi bir atık bırakmaması nedeni ile güvenle uygulanabilir.
Özellikle çocuklu ailelerde 3 ayda bir yaptırılması AutoClub tarafından önerilmektedir.

Uygulama Detayları