Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

Taban Halısı Temizleme

Uygulama Açıklaması

Otomobil içindeki en kirli bölüm olan taban halısı aynı zamanda en çok mikrop barındıran bölge olarak da öne çıkıyor. Özellikle kış aylarında çok fazla kirlenen taban halısı temizliği profesyonel kişiler tarafından yapılmalı.
Taban halısı ile birlikte paspas temizliğini de bu grup içinde değerlendirmemiz gerekiyor.

Otomobil içinde en çok kirlenen bölüm olarak belirttiğimiz taban halısının temizliği için de otomobilin diğer bölgelerinden çok daha güçlü bir temizleyiciye ihtiyacımız olacak. Bu nedenle Ph dereceği 13 olan temizleyicileri bu bölümün temizliğinde tercih etmemiz gerekiyor. Ph derecesi yüksek olsa da kanserojen madde içermemesi ve dünya standartlarına sahip olmasına özellikle dikkat edilmeli.
AutoClub Uygulama Merkezlerinde taban halısı temizliğinde 13 Ph değerinde Polytop Universal Temizleyici kullanılmaktadır. Bu ürünle birlikte sert kıllı temizleme fırçasına ihtiyaç duyulacaktır. Koltuk kızaklarının ve dar bölgelerin temizliğinde Universal Temizleyici Tornador cihazı ile birlikte kullanılmalıdır. Bu tarz bölgelerin temizliği için özel olarak üretilmiş olan Tornador ile birlikte derinlemesine temizlik elde etmek mümkün olacaktır.

 

Kimysal ürünlerin Ph derecesi arttıkça alkali değerleri artar. Düştükçe de asit değerleri artar. Her iki durumda da nötr ürünlere göre ürünün kokusu çok daha keskin olacaktır. Bu tarz ürünlerin kullanılmasında temizliğin derünlemesine yapılması, kurutulması ve sonrasında havalandırılması büyük önem taşımaktadır. AutoClub bu nedenle detaylı iç temizlik uygulamalarında da dünyanın en iyi otomobil kimyasal ürün üreticilerinden Polytop ürünleri ile hizmet vermektedir.

 

Taban halısına püskürtücü şişe yardımı ile sıkılan Polytop Genel Temizleyici ve fırça yardımı ile taban halısı temizlenir. Taban halısının kirlilik seviyesine göre işlem tekrarlanabilir. Sonrasında vakum makinesi ile temizlenen bölgeler vakumlanır.

 

Taban halısı temizliğinde koltuk raylarının temizliği de büyük önem taşıyor. Koltuk ileri geri yapılarak bu rayların temizliği de mutlaka yapılmalı. Paspas temizliği bu uygulama sırasında mutlaka ve dikkatlice yapılması gereken uygulamadır. Torpido altları da özenli bir şekilde temizlenmelidir. Taban halısı temizliği sırasında sonrasında koku yaratacak bir nokta olup olmadığına özellikle bakılması gerekiyor. Taban halısının altına geçmiş olan bir sızıntı o bölgede bakteri ve doğal olarak koku oluşmasına neden olacaktır. Otomobil içine dökülen sıvıların (süt vb bakteri oluşturabilecek gıda ürünleri) bu tarz sorunlar oluşturabilir.

 

Uygulama sonrasında araç içi kurutma makinesi ile aracın içi kurutulur. Aracın içinin nemli kalması durumunda koku oluşabilir bu nedenle kurutma işlemi büyük önem taşıyor. Uygulamanın 6 ayda bir tekrarlanması önerilir.

Uygulama Detayları