Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

Motor Temizleme

Uygulama Açıklaması

Polytop’un motor temizliği için özel olarak ürettiği Polytop Motor Temizleyici ile pırıl pırıl bir motora sahip olmak mümkün.
Motor temizliği estetik olarak gerekliliği kadar kaputun altında kalan bölümlerin sağlıklı çalışması açısından da önem taşımaktadır. Motordaki herhangi bir yağ kaçağı vb olusuz durumu çok daha kısa sürede görebilmek, elektronik sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlamak için motor temizliği önem taşıyor.

Motor temizliği car care uygulamaları içinde profesyonel gerekliliğin en çok ihtiyaç olan alanlardan birisidir. Gelişen teknoloji ile birlikte kaputun altında bir motordan çok daha fazlası var. Özellikle elektronik devrelerle dolu bir alanın temizliği için uzman uygulayıcılara ihtiyaç var.

Motor temizliği öncesinde kaputun altındaki elektronik devereler mutlaka koruma altına alınmalıdır. AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan boya koruma uygulamalarında Polytop Mos2 koruyucu kullanılmaktadır. Açıkta bulunan beyin kutusu, ABS, ECU, HCU, alarm ve zenon far beyin kutuları basınçlı sudan korumak amaçlı maskeleme yapılarak kapatılır.

Yoğun ve kurumuş kir olan otomobillerde bu bölge için ilk aşamada Polytop Zift Temizleyici kullanılır. Diğer bölgeler için kirlilik durumuna göre konsantre oranı ayarlanmış Polytop Motor Temizleyici seyreltilerek pompalı şişe ile tüm motor aksamlara ve metal aksamlara kuru yer kalmayacak şekilde püskürtülür. Motor temizleme fırçası ile tüm motor aksamı ve metal bölümler  fırçalanır. Çok daha derin noktalar için Tornador kullanılarak temizleme işlemi yapılır.

Hava tabancası ile tüm soketler ve bağlantı noktaları kurutulur. Kaput altı keçesinin aynı şekilde kiri su ile akıtıldıktan sonra vakum yardımı ile fazla suyu çekilmelidir.

 

Uygulama öncesinde aracın motoru çalıştırılarak göstergedeki ışıkların (arıza lambası, airbag  lambası, motor arıza lambası v.b ) yanıp yanmadığı kontrol edilmelidir. Araç çalıştıktan sonra sönmeyen iki lamba vardır; birincisi emniyet kemer lambası, ikincisi el fren lambası. Diğer lambaların yanması motorda var olan bir arızaya işarettir. İşleme başlamadan önce tüm bu kontrollerin yapılması sonrasında bir yanlış anlamanın önüne geçmek için önemlidir.
Kaput altı izolasyon keçesinin sağlamlık kontrolünün yapılması önemlidir.
Temizlik tamamlandıktan sonra kuru hava ve mikrofiber kullanılarak yüzeydeki kirlenmeler alınır ve kurutulur

Uygulama Detayları