Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

Motor Koruma

Uygulama Açıklaması

Motor koruma uygulaması göz ardı edilen uygulama noktalarından birisi olmakla birlikte ilerleyen yıllarda sıkıntı yaşamamak için ihmal edilmemesi gereken uygulamalardan birisidir.
Motor temizleme uygulaması sonrasında yapılması önerilmektedir.

Otomobilik kalbi durumundaki motor bloğu birçok parçadan oluşuyor. Değişen ve gelişen otomobil teknolojisi ile birlikte kaputun altındaki bölüm mekanik olduğu kadar elektronik de birçok bölümü içeriyor hale geldi.
Bu bölümlerin temizliği de önemli bir hale geldi. AutoClub Motor Temizleme uygulaması ile tüm bu aksamları sıfır otomobil temizliğine kavuşturmak mümkün. Bu temizlik yapıldıktan sonraki aşamada ise mekanik ve elektronikbaşta olmak üzere tüm aksamların korumasının yapılması sonrasındaki süreçte yıpranmayı ve aşındırmayı geciktirecektir.
Polytop Motor Koruyucu ile tüm aksamlar yoğun bir wax tabakası ile koruma altına alınır. Bu uygulama sonrasında dış etkenlerin kaputun altındaki aksamlara zarar vermesi mümkün olmayacaktır.

 

 

 

Motor Koruma kapsamında Polytop Mos2 ile elektronik aksamlar da koruma altına alınır.
Motor Koruma uygulamasında en önemli noktalardan birisi de plastik aksamların bakım ve korumasının yapılmasıdır. Dış etkenlere bağlı olarak sertleşen, sertleştikten sonra da çatlayabilen bu aksamların Polytop Plastik Yenileyici ile koruması yapılır.
Plastik aksamların bakımında silikonlu ürünler kullanılmamasına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Genleşme özelliği bulunan silikonla yapılacak bakım sonrasında lastik bölgelerdeki çatlamalar daha da hızlanacaktır.
AutoClub’ın motor koruma uygulamasında kullandığı ürünlerde silikon bulunmamaktadır.

Uygulama Detayları