Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

Torpido ve Plastik Aksam Temizleme

Uygulama Açıklaması

Torpido otomobilin içinde en yüksek ısıya marzu kalan nokta olması sebebi ile bakımı ve korunması önem taşıyor. Güneş ışınlarını direkt olarak alan torpido cam etkisi ciddi oranda ısıya maruz kalıyor.

Temizliği ve bakımı yapılmayan torpidoların zaman içinde solduğunu ve deforme olduğunu görebiliriz.

Torpido ve araç içindeki plastik aksamların temizliği hassas bir konudur. Gözeneklerin içine dolan kirler zaman içinde o bölgelerin deforme olmasına neden olduğu gibi aynı zamanda mikrop ve bakteri kaynağı da olurlar. Bu bölgelerin temizliğinde kullanılacak ürünlerin bu bölgelere zarar vermeyen ürünlerden seçilmiş olması gerekiyor. Ph derecesi çok yüksek ya da çok düşük olan ürünler ile yapılan temizleme işlemleri sonunda uygulama yapılan bölgelerde başta beyazlama olmak üzere çeğitli deformasyonlar görülebilir.

Torpido dışında direksiyon, vites kolu, bardaklık gibi sık kullanılan bölgelerde temizlik kadar hijyen de büyük önem taşıyor. Birçok araçtırmaya göre bu bölgelerin otomobil içindeki en çok virüs – bakteri barındıran bölgeler olduğu açıklanmıştır. Bu nedenle temizlik kadar bu bölgelerin hijyeni de büyük önem taşıyor.

AutoClub Uygulama Merkezlerinde torpido ve plastik aksam temizliklerinde Ph derecesi 9 olan Polytop Araç İçi Temizleyici kullanılmaktadır. Bu uygulma sırasında ayrıca özel fırçalar, mikrofiber havlu ve Polytop Plastik Temizleyeyici ve Koruyucu (Mat) da kullanılır.
Polytop Araç İçi Temizleyici ve özel fırçalar yardımıyla yapılacak bu özel temizlik sırasında düşük seviyede basınçlı hava da kullanılır. Derin temizlik yapılması gereken noktalarda araç içi temizleyici tornador ile birlikte kullanılır. Torpido, direksiyon, vites kolu, konsol, bardaklık, küllük, torpido gözü ve tüm plastik aksamlar detaylı bir şekilde temizlenir.

Yapılan temizlik sonrasında özel mikrofiber havlular ile bu bölümler kurulanır. Yapılan uygulama sonrasında Polytop Plastik Yenileyici ile tüm noktalar koruma altına alınır. Bu alanda kullanılacak ürünün mat olması, silikon içermemesi büyük önem taşıyor.

 

Sektörde yaygın olarak yapılan silikon ile torpidoyu parlatmak torpidonun zarar görmesine yol açacağı için bu tarz temizleme ve parlatma işleminden mutlaka kaçınmak gerekir. Uygulama esnasında elektronik bölgelerin koruma altın alınması, dikkatli uygulama yapılması, sıvı kaçırılmaması büyük önem taşıyor. Özensiz yapılacak uygulamalar sonrasında çok daha büyük maliyetler yaratabilir. Otomobil içindeki diğer bölgelerde olduğu gibi bu bölgede de profesyonel personeller tarafından uygulama yapılması çok önemli.

Torpido ve plastik temizliği işlemi sonrasında Ozonla Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon uygulmasının yapılması doğru olacaktır. Bu uygulama ile birlikte otomobil içinde temizlik yapılan bölgelerdeki tüm virüs ve bakteriler de temizlenmiş olur.

Uygulama Detayları