Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

ACT360 Boya Koruma

Uygulama Açıklaması

ACT360 Boya Koruma uygulaması 1 yıllık bir parlaklık garantisi ile müşterilerin çok tercih ettiği bir uygulama türüdür.

Yaklaşık 4 saatlik bir sürede tamamlanan ACT360 Boya Koruma uygulamasında otomobil yüzeyinde yapılması gereken “temizleme – parlatma – koruma” işlemlerinin hepsi yapılmaktadır.

Boya koruma uygulamalarının olmazsa olmazı Kil uygulaması ile başlayan ACT360 Boya Koruma işlemi sırası ile reçine temizleme, zift temizleme işlemleri ile devam eder. Sonrasında nano teknoloji ile üretilmiş olan Polytop Diamant serisi içe kılcal çiziklerin içi doldurulur, Reflex serisi ile de son kat parlatma işlemi yapılır. 1 Yıllık koruma sağlayacak Tresor serisi ile de wax işlemi yapılarak uygulama tamamlanır.

ACT360 Boya Koruma uygulaması sonrasında otomobile 1 yıl parlaklık garantisi AutoClub tarafından verilmektedir. Boya  koruma uygulamasının tüm aşamalarını içeren ACT360 Boya Koruma uygulaması ile otomobil yüzeyindeki tüm olumsuzluklar (kılcal çizikler, reçineler, ziftler vb.) giderilmiş olur  ve parlaklığı sağlayacak pürüzsüz  yüzey elde edilir. Wax uygulaması ile de elde edilen bu yüzey dış etkenlerden koruma altına alınmış olur.

ACT360 Boya Koruma uygulaması yaptıran müşterilerimiz otomobilleri ile ilgili detaylara ve garanti süreleri ile ilgili bilgilere web sitemizdeki Garanti Sorgulama bölümünden ulaşabilirler.

Pırıl pırıl bir otomobile sahip olabilmek için bilmemiz gereken ilk şey bu parlaklığın fiziksel bir olay olduğudur. Işığın yansıması olarak adlandırılabilecek parlaklık için ihtiyacımız olan şey o ışığı yansıtacak pürüzsüz bir yüzey olacaktır.

Car care sektörünün en önemli materyali olan cilalar bu pürüzsüzlüğü sağlayacak aracılar olarak görülmelidir. Otomobil yüzeyinde 90 derecelik bir açı yaparak yansıma sağlayacak pürüzsüz bir yüzey için kullandığımız cilalar farklı özellikleri ile bu konuda bize yardımcı olmaktadır.

Otomobil yüzeyinde en yüksek parlaklığa ulaşabilmek için öncelikle o parlaklığı nasıl sağlayacağımızı bilmemiz gerekiyor. Mucize bir ürünle bunu sağlamak mümkün mü, çok kısa sürede yapılacak bir uygulama ile bu mümkün mü gibi soruların yanıtlarını hep bu fiziksel olay içinden bulabiliriz.

Pırıl pırıl parlayan bir otomobil için bu fiziksel gerçekliği bilmek  otomobilimiz için seçeceğimiz uygulama için büyük önem taşıyor. Bir kez daha altını çizmekte fayda var; pırıl pırıl bir otomobil için  90 derecelik açı ile yansıma elde edeceğimiz pürüzsüz bir otomobil yüzeyine ihtiyacımız var.

Birçok farklı ürünün yer aldığı car care sektöründe parlaklığı elde edebilmek için 3 farklı sistem uygulanıyor.

  • Silikon içerikli cilalar ile otomobil yüzeyindeki dağınık yansımayı sağlayan olumsuzlukların üzerinin kapatılması en çok tercih edilen uygulama sistemidir. Bu uygulama sisteminde yoğun çizik giderme işlemi yapılmaz, endüstriyel tozlar temizlenmez. Bir anlamda makyajlanarak üzeri silikon içerikli cilalar ile kapatılır. Kısa sürede uygulanabilmesi, silikon içerikli cilaların kolay ulaşılabilmesi ve maliyetinin düşük olması nedeni ile hala en çok tercih edilen uygulama sistemidir. Negatif yönü elde edilen parlaklığın kısa süreli olmasıdır.
  • Çiziklerin yani dağınık yansıma sağlayan olumsuzlukların giderilmesinde aşındırıcı cilalar ile çizikleri boya seviyesine düşürmek ikinci bir yol. Sonu olarak düz bir yüzey sağlıyor olsa da boyayı inceltmesi nedeni ile sonrasında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Dışarıdan bakıldığında farklılığı kolaylıkla anlaşılamayacak bu sistem sonrasında otomobilin yüzeyi (ve boyası) dış etkenlere karşı daha savunmasız hale gelecektir. AutoClub’ın hiçbir uygulamasında aşındırıcı cilalar kullanılmaz.
  • Çiziklerin içinin doldurulması uygulaması ile pürüzsüz bir yüzey ve sonrasında parlaklık elde etmek en ideal boya koruma sistemidir. Nano teknoloji cilalar ile bu sistem daha verimli bir hale gelmiştir. Parlaklık süresi çok daha uzu  süre olan bu uygulama sisteminin negatif tarafı ise uygulama süresinin daha uzun, fiyatının daha pahalı olmasıdır.

Uygulama Detayları

  • Uygulama Süresi6 Saat
  • Kalıcılık1 -2 Yıl
  • FiyatSedan 700 TL SUV 875 TL