Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

ACT Dış Yüzey Temizliği

Uygulama Açıklaması

Boya yüzeyine yapışan ziftler, reçineler ve endüstriyel tozlar boyaya geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verebiliyor. Bu dış etkenlerin temizliğinin profesyonel bir şekilde yapılması, doğru ürünlerin kullanılması otomobilimizin sonraki yıllara da ilk günkü ışılıtısı ile ulaşabilmesi açısından büyük önem taşıyor.

Her bölge için o bölgeye uygun ürün bu uygulamanın en çok dikkat edilmesi gereken noktası.
AutoClub Uygulama Merkezlerinde otomobilin her bölgesi için üretilmiş çok özel ürünler kullanılmaktadır. Bu konudakiçözüm ortağımız Polytop GmbH’nin geliştirdiği ürünler ile tüm otomobil yüzeyinde %100’e yakın başarı sağlayabiliyoruz.

Otomobil yüzeyindeki dış etkenler olarak adlandırabilceğimiz ziftler, reçineler, endüstrieyel tozlar boyaya büyük zarar vermektedir ve mutlaka temizlenmelidir. Özellikle reçineler ve endüstriyel tozlar

boyanın delinmesine kadar bir sürece sebep olmaktadır.
AutoClub Uygulama Merkezlerinde;
Reçine temizliği için Polytop Reçine Temizleyici
Zift temizliği için Polytop Zift Temizleyici
Endüstriyel Toz Temizliği için Polytop Clay
kullanılmaktadır.

Boyasız plastik aksamların temizliğinde, kil  bu bölgelere yapışağı için kullanılmaz. Kilin plastik aksamlara yapışmaması için, uygulama öncesinde cam fitillerinin plastik çıtaların, boyalı metale yakın tüm aksamların maskelenmesi gerekmektedir. Kil uygulamasının rahat yapılabilmesi için %50 oranında su ile seyreltilmiş cam temizleyici ürünü kullanılır.

Cam yüzeylerden, yüzeye işlemiş,çıkartılması zor olan lekelerde sıralama şöyle olmalıdır; Kamikaze Silica, Polytopl Clay, Polytop P5000 ve sonrasında Poltyop Cam Cilası uygulaması yapılımalıdır.

ACT180 ve ACT 360 Boya Koruma uygulaması yapılacak tüm araçların boya yüzeyleri mutlaka Polytop Clay ile temizleme işlemine tabi tutulmaktadır.

Uygulama Detayları