Boya Korumaları İçin Randevu Al

+90 232 462 84 84

ACT Bagaj Temizleme

Uygulama Açıklaması

Bagajlar görece olarak çok fazla kirlenmiyor olsa da karşılaşılan özel durumlarda temizlenmesi en zor bölgelerden birisi haline geliyor. Özellikle bagaj içinde dökülen sıvılardan sonra temizlemek çok zor bir hale gelebiliyor.

Bagaj temizliği özellikle yoğun olarak bir şey taşınan otomobiller için sıklıkla yapılan bir uygulama.

Bagaj temilziği birçok otomobil kullanıcısı için tekil olarak istenen bir uygulama değil. Genellikle detaylı iç temizlik uygulama paketi içerisinde yapılan bu uygulama çok özel durumlarda tekil olarak istenebiliyor.Özellikle bagaja birşey dökülmesi, koku oluşturabilecek bir şey taşınması, bagaj halısının altına gecek şekilde sıvı akıntısı sonrasında mutlaka detaylı olarak yapılması gereken bir uygulamadır bagaj temizliği.

Bagaj temizliğini detaylandırırken bu özle durumları değerlendirerek anlatmak gerekiyor. Karşılaşılan özel durumlarda mutlaka ama mutlaka detaylı bir temizlik yapılması gerekiyor. Bagaj içinde dökülen sıvıların temizliği detaylı olarak yapılmazsa bagaj halısının altına geçebilir, bakteri oluşturabilir, kalıcı kokulara neden olabilir.

Bagaj içindeki kirin durumuna göre Polytop Araç İçi Temizleyici ya da Polytop Universal Temizleyici ve özel fırçaları ile bagaj temizliği yapılır. Bagaj içinde çıkmayan lekeler olduğunda Polytop Leke Çıkarıcı da kullanılan ürünler arasına eklenir.

Bagaj içinde sıvı dökülen bölüm temizlenmeden önce mutlaka bagaj halısının altı da temizlenmelidir.  Çok daha yoğun durumlarda ise bu konuda teknik bir personel tarafından bahaj halısı kaldırılabilir, temizlik yapıldıktan sonra tekrar monte edilebilir ya da değiştirilebilir.

Bagaj temizliği sonrasında Ozonla Dezenfeksiyon işlemi mutlaka yapılmalıdır. Ozonla dezenfeksiyon işlemi ile birlikte bagaj içindeki tüm kötü kokular giderilir, bagaj virüsler ve bakterilerden temizlenir.

Ozon birçok sektör tarafından da kullanılan çok önemli bir dezenfaktandır. Oksijen atomnlarının ozon makinesi ile parçalanması sonucu elde edilen Ozon havada çok fazla kalamıyor ve kısa süre içinde bir mikroorganizma ile etkileşime geçerek tekrar oksijene dönüşüyor. Bagaj içine verilecek olan ozon en derin noktalardaki virüsleri, bakterileri bularak yok eder. Bagaj içindeki kötü kokuları yok etmek için de en önemli sistem ozonlama sistemidir.

 

Yoğun olarak taşıma yapılan bagajlar için koruyucu bagaj havuzu kullanılmalıdır. Bagaj havuzu ile bagajın içine birşey dökülmnesi yanında bagaj halısının deforme olmasının da önüne geçmiş olursunuz. Otomobilinize uygun bagaj havuzu için AutoClub Uygulama Merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Bagajdaki dağınıklığı ortadan kaldırmak için ise bagaj organizerı kullanılmalıdır. Böylece bagaj içindeki cisimlerin dağılması, kırılması, dökülmesi engellenir. Bagaj organizerı için AutoClub Uygulama Merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Uygulama Detayları